Seo Çalışması Ne Kadar Sürer?

Seo Çalışması Ne Kadar Sürer?


Profesyonel anlamda web siteleriyle ilgilenen herkes bilir ki seo olmazsa olmazdır. Arama motorlarında üst sırala çıkmak için gerekli olan seo web siteleri için hayati önem taşırlar. Günümüzde profesyonel bir iş kolu olan seo birçok firma ve freelancer uzmanlar tarafından sunuluyor.

 

 Arama Motorları Nedir?

 

 Arama motorları, kullanıcıları yaptığı aramaları tüm web sitelerinde sorgulayarak bağlantılı sonuçları listeleyerek kullanıcıların hangi web sitelerini ziyaret etmeleri gerektiğini söyleyen yazılımlardır. Günümüzde tüm arama motorları örümcek botları denilen bot yazılımları kullanır. Bu bot yazılımları, web sitelerini belirli aralıklarla ziyaret ederek anahtar kelimelerini indexleyerek veri tabanında depolar. Böylece arama sonuçları çok daha hızlı bir şekilde görüntülenir çünkü bir kullanıcı arama yaptığında, kelimeler sitelerde tek tek gezilmek yerine veri tabanında karşılaştırılır. Bu konuda örümcek botlarına yol gösteren ise SEO çalışmalarıdır. Örümcek botlar siteye girdiklerinde seo etiketleri onlara site hakkında bilgi vererek zaman kaybetmesini önler. Bu yüzden arama motorları seo çalışması yapılmamış siteleri indexlemeyi reddederler.

 

 SEO Çalışması Ne Kadar Sürer?

 

 Profesyonel bir seo çalışması için sabit bir süre yoktur ve teorik olarak asla bitmez. Seo anlamında herhangi bir üst sınır bulunmadığı için geliştirilme sonu diye bir kavram da yoktur. Web sitesi yayın yapmaya devam ettiği sürece seo çalışması da devam eder. Seo çalışmasını bazen uzmanlar, bazen ise web sitesi sahipler yaparlar.

 

 Profesyonel bir seo hizmeti aldığınızda sizi ortalama 3 ay içerisinde belirli anahtar kelimelerde sıralamaya sokarlar. Fakat bu 3 ay sonunda eğer seo geliştirmeniz durursa ivmelenerek artacak şekilde sıralamalarda geriye düşmeye ve ziyaretçi kaybetmeye başlarsınız. Bu yüzden web site sahipleri, sitelerine düzenli olarak seo uyumlu makale girmektedirler.

 

 Seo Uzmanlarını Nasıl Bulabilirim?

 

 Bir seo uzmanına ulaşmak ve profesyonel bir seo hizmeti almak istiyorsanız herhangi bir arama motoruna "seo" yazarak arama yapmanız yeterli olacaktır. Sektörde çok popüler olan bu kelime aynı zamanda sıralama bakımından en zor kelimelerden biridir. Bu sebeple seo kelimesinde üst sıralarda olan uzmanlar, işinin en iyilerinden olacaktır.

 

 Popüler Arama Motorları

 

 İnternet sitelerinde ziyaret etmek için mutlaka bir arama motoru kullanırız. Peki, kaç tane arama motoru var ve en iyisi hangisi? İşte başlıca arama motorları şu şekilde:

 

l Google

l Yandex

l Bing

l Search

l Yahoo

l DuckDuckGo

l Ask

Popülerite sıralamasına göre arama motorlarını listeledik. Hangisini kullanacağınız sizin kişisel tercihlerinize kalmış durumda. Hepsinin ortak noktası ise ücretsiz olması.

 

 Profesyonel Seo ile Tüm Kelimelerde Sıralamaya Girebilir miyim?

 

 Dünya üzerinde cevabı hem evet hem de hayır olan nadir sorulardan biri de bu sorudur. Evet, profesyonel bir seo çalışması ile her kelimede sıralamaya girebilirsiniz fakat arama motorları kendi kelimeleriyle ve anlaştıkları şirketlerin kelimeleriyle bağlantı olan kelimelerde sizi sıralamaya sokmayacaktır. Örneğin google kelimesinde 1. sıraya gelmek yıllar boyunca süren bir çalışma gerektirir ve bu çalışmaya rağmen başarı şansı oldukça düşüktür.

 

 

 

 

 

info@yoncasoft.com

Mail 7x24 Destek

05424925418

Whatsapp 7x24 Destek

05424925418

Hafta içi 09:00-18:00

Whatsapp